Krajowa Administracja Skarbowa czyli rewolucja w skarbówkach

KAS - rewolucjha w skarbówce

Już niebawem możemy spodziewać się kontroli bez uprzedzenia czy dostęp do dokumentów firmowych objętych tajemnicą i wykorzystanie psów tropiących. Jest to tylko część uprawnień „ulepszonego” fiskusa jak i celników. Od 1 marca skarbówka przejdzie prawdziwą rewolucję. Od przyszłego miesiąca powstaje Krajowa Administracja Skarbowa. Jest to tylko pozorna zmiana nazwy i struktury. Wraz ze zmianą nazwy urzędnicy dostaną nowe uprawnienia, by walczyć z nieuczciwymi przedsiębiorcami. Uczciwym ma zostać zaoferują za to pomoc podatkowa.

KAS - rewolucjha w skarbówce

Kontrole będą mogły odbywać się bez uprzedzenia, wystarczy tylko okazanie legitymacji służbowej, możliwość przeszukania lokalu firmy przy wykorzystaniu tresowanego psa i specjalistycznego sprzętu – to tylko część uprawnień, które od 1 marca otrzymają pracownicy celno-skarbowi. Bo właśnie od 1 marca zaczyna zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa. Po terenie kontrolowanego zakładu kontrolujący będą mogli poruszać się bez nadzoru jak i przepustki. Obowiązywać ich będą jedynie zasady BHP, czy to jest dobre ?

Mateusz Morawiecki, minister finansów i rozwoju, od kilku tygodni zapowiada w mediach i na konferencjach prawdziwą krucjatę podatkową. Ostatnio podczas spotkania zorganizowanego przez „Politykę Insight” mówił wprost, że nie pozwoli, by mafie vatowskie hulały po Polsce. Morawiecki nie ukrywa, że interesują go miliardy złotych z luki podatkowej. A jest po co sięgać. Co roku fiskusowi koło nosa ucieka od 50 do nawet 80 mld zł.

źródło: money.pl